Ο Δήμος Καλλιθέας στα πλαίσια των σεμιναρίων Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού

παρέχει τη δυνατότητα διεξαγωγής δωρεάν τεστ Επαγγελματικού Προσανατολισμού στους μαθητές της Γ’ Γυμνασίου του Δήμου Καλλιθέας.

Οι μαθητές που επιθυμούν να πραγματοποιήσουν το τεστ θα ζητήσουν τους κωδικούς από το Γραφείο της Διεύθυνσης του σχολείου μας και στη συνέχεια εντός 3 ημερών θα πρέπει να ολοκληρώσουν το τεστ σε αυτόν τον σύνδεσμο.

Ο μαθητής αφού ολοκληρώσει ηλεκτρονικά το τεστ, το οποίο περιέχει 250 ερωτήσεις και έχει μέσο χρόνο ολοκλήρωσης 20 λεπτά της ώρας θα λάβει μέσω του email του τα αποτελέσματα και ένα ημερολόγιο όπου θα πρέπει να κλείσει ραντεβού με το σύμβουλο επαγγελματικού προσανατολισμού για τη διενέργεια συνεδρίας. Η συνεδρία δύναται να γίνει απομακρυσμένα ή διαζώσης και είναι αναπόσπαστο κομμάτι της ολοκλήρωσης του τεστ. Κανένα αποτέλεσμα δεν επαρκεί χωρίς τη συζήτηση.
Ευχόμαστε καλή επιτυχία.